Традиційні ворота – розпашні. Саме таку конструкцію робили з незапам’ятних часів, удосконалюючи згодом, придумуючи різні дизайни, покращуючи воротні петлі. Зараз можна зустріти шикарні ковані ворота, зварні металеві або з найрізноманітнішою обшивкою від профнастилу до натурального дерева або сендвіч-панелей. Загалом, фантазії є де розвернутися, щоб зробити привабливу конструкцію, зручну для використання і прекрасно вписується в загальний екстер’єр.

Плюси та мінуси розпашних стулок

Спочатку розберемо плюси використання на своєму отворі розпашних воріт.

Такі ворота не прив’язані до прямокутної форми. Їх можна зробити будь-якими – квадратними або фігурними. Також стулки для розпашних воріт можна обшити будь-яким матеріалом. Самими популярними є – профнастил, фільонки, дерево, металеві прути. Також можна зустріти комбінацію різних матеріалів.

Ще одним плюсом такої конструкції – їх значно дешевше виготовляти. Адже на відміну від відкатних воріт, не потрібно купувати комплект фурнітури, тому такі ворота заберуть у вас значно менше грошей.

А зараз розберемо негативні сторони використання розпашних воріт.

Самий головний мінус використання таких воріт – вони вимагають наявності дуже багато простору для того, щоб стулки відкривалися. Тобто така конструкція займає дуже багато корисного простору вашого двору або ж перед двором. Тому не завжди можна встановити розпашні ворота на своєму отворі.

Також розпашні стулки дуже довго відкривати. Справа в тому, що спочатку потрібно відкрити, а далі зафіксувати одну стулку, а далі зробити ті ж дії з другою. Ну і  щоб закрити, потрібно зробити той же алгоритм, але в зворотному порядку.

Ще одним мінусом розпашної конструкції – взимку треба постійно очищати проїзд від снігу, адже він заважає відкривати ворота.

І останній нюанс – для розпашних воріт дуже складно підібрати автоматику. Адже при виборі потрібно врахувати дуже багато факторів. Саме головне – кожен повинен розуміти, що на такі ворота буде діяти вітрове навантаження. Його сила подекуди більша, ніж навантаження від ваги стулки. Тому підбираючи автоматику для свої розпашних воріт слід купувати з запасом, адже багато хто враховує тільки вагу воріт і співставляючи з максимальною вагою, яку вказує виробник. Та там не вказана вага, яка буде діяти від вітру на приводу. Її порахувати можна за такою формулою – площа стулки (її глуха частина)*значення вітрового навантаження в вашому регіоні. Так на стулку з площею глухої частини обшивки 4 кв. м буде діяти як мінімум 200 кг навантаження від вітру (4*50 = 200).

Аксесуари, які знадобляться для розпашних воріт

При виготовленні розпашних воріт потрібно купити навісні петлі. Вони необхідні для того, щоб ворота відкривалися і закривалися. Найпопулярніший і найнадійніший варіант – навіси з завальцьованою кулькою. Потрібні 4 пари таких петель – по дві на кожну стулку.

Також необхідно передбачити упори для стулок – один по середині проїзду, та два по краям. Їх можна або зробити самостійно, або ж купити уже готові.

А ще замок для запирання. До речі його можна і не встановлювати, якщо на воротах буде встановлена автоматика для розпашних воріт.