Як зробити відкатні ворота своїми руками

Через свою просту конструкцію і легкість експлуатації відкатні ворота з кожним днем ​​набирають популярність. Їх встановлюю як на проїздах маленьких дворів, які не пристосовані для розпашних стулок, так як не мають достатнього простору для їх відкривання, так і на проїздах великих підприємств, оскільки навіть габаритні ворота дуже легко відкриваються.

Є три типи конструкції воріт, але частіше за все можна зустріти консольні. Саме виготовлення таких воріт ми і розглянемо далі.

Виробництво відкатних воріт

Виготовити консольні відкатні ворота дуже легко. Навіть можна не наймати бригаду, яка на цьому спеціалізується. Головне вміти користуватися зварювальним апаратом, а також іншими будівельними інструментами. Але виготовити такі ворота не можливо без комплектуючих, які ще називають фурнітурою для відкатних воріт. Щоб правильно підібрати якісний комплект фурнітури (а від цього залежить як тихо, а головне довго будуть ходити ворота), необхідно спочатку визначитися з розмірами і вагою воріт.

Для спрощення цього завдання можна зробити креслення (більшість компаній надають таку послугу, а деякі навіть безкоштовно). З цього кресленням розраховується весь необхідний матеріал, а також приблизну вагу стулки.

Виходячи з даних в кресленні вже можна визначити, яку фурнітуру необхідно купувати – малу (на ворота до 500 кг) або велику (стулка понад 500 кг і/або довше 5 метрів).

Після того, як зробите закупи всіх матеріалів і фурнітури можна приступити до роботи.

Починати варто з стовпів (якщо вони не готові) і з установки заставної. Для заставної вириваєм яму вглиб не менше 1 м. Довжина приямка повинна бути не менше половини проїзду. Саму заставну виготовляємо зі шматка швелера і арматури, яку приварюють як ніжки, щоб швелер стійко розміщувався в приямку.

Після установки заставної в ямі, її бетонуючи. Але подальші роботи проводити поки не можна, потрібно почекати, поки бетон застигне. Так що поки можна приступити до виготовлення стулки для воріт.

Каркас можна зробити з різних матеріалів, але краще для цих цілей підходить Т-профіль. Він з’явився на ринку не так давно, але вже завоював популярність у фахівців, які займаються виготовленням воріт. З ним менше мороки, та ще й чистити від іржі не доводилося. Т-профіль являє собою дві труби, об’єднані в одну литтям.

Виготовляти каркас з Т-профілю одне задоволення. Стикувати можна як під прямим кутом, так і під кутом 45°С. Насамперед нарізаємо заготовки – дві великі для горизонтальної частини, і дві менші для вертикальної. Їх покриваємо грунтовкою. До нижньої горизонтальної приварюють направляючий профіль, який йде в комплекті фурнітури. Далі приварюють дві вертикальні стійки, але так, щоб з одного боку була місце для хвостовика. Якщо ворота не великі, хвостовик краще робити трикутної форми.

Далі приварюють верхню заготовку і роблять хвостовик. Усередині каркаса приварюють перемички (можна використовувати профільну трубу 30 * 20 мм) дві вертикальні і одну горизонтальну. Також додаємо в крайні квадрати діагональні перекладини, щоб додати жорсткості конструкції.

Для обшивки можна використовувати профнастил. Він не дорогий, є листи будь-якого розміру, а ще він уже пофарбований і можна вибрати будь-який колір. Хвостовик годі й обшивати.

Тепер залишається тільки встановити фурнітуру. Спочатку монтуємо роликові каретки. Їх кріплять до заставної деталі. Має бути дотримана відстань. Далі заводимо ці каретки всередину направляючої. На нащільнику, який приварюють до закладних зверху кріпимо верхню пластину з роликами. У неї ми заводимо верхній край стулки.

На другому стовпі також приварюють нащільник до закладних і до нього приварюють верхню і нижню пастку.

Закінчуємо монтаж фурнітури установкою кінцевого ролика і гумової або сталевої заглушки.

Перевіряємо як рухаються ворота і якщо все добре насолоджуємося виконаною роботою.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *