Як зробити розпашні ворота своїми руками

Перш ніж розпочати виготовлення розпашних воріт слід зробити планування, виконати креслення, розрахувати матеріали. З розпашними конструкціями небажано робити стулки занадто крупними, так як додаткова довжина і площа суцільного полотна ускладнюють експлуатацію воріт. До того ж для відкривання потрібно більше місця. Ґратчасті стулки не чутливі до вітрового тиску, тому при необхідності перекрити широкі проїзди краще використовувати такий тип або комбінований.

Розберемо як зробити та встановити розпашні ворота на своєму проїзді.

Фундамент і опори

Спочатку збудуємо опори. Для цього вириваємо два приямки глибиною 1-1,2 м, щоб вони йшли нижче лінії промерзання. Труби для сердечників беруть зазвичай 80*80 або 100*100 мм. Довжина повинна бути такою, щоб трохи не доходити до дна фундаменту і верху майбутнього стовпа, щоб захистити зрізи шаром бетону знизу та козирком зверху. До нижнього торця хрест-навхрест приварюємо пару відрізків арматури для кращої фіксації і спрощення установки, труба вставляється в приямок, фіксується і бетонується. Фундамент повинен вистоятися не менше тижня.

При виконанні цегельної кладки навколо сердечника, необхідно вивести кілька заставних на поверхню стовпа. На боку, де будуть кріпитися стулки, виводять по 3 заставних з куточка зі стороною 4-5 см, довжиною 6-8 см. Одна сторона куточка буде закладена в шов і додатково приварена відрізком арматури до сердечника, до другої потім приварюється труба-накладка, на якій будуть триматися навіси (і стулки). Варто відразу розглянути варіанти автоматики, так як для деяких лінійних електроприводів кріплення петель необхідно зрушити ближче до краю стовпа (до внутрішнього при відкриванні у двір і до зовнішнього при відкриванні на вулицю).

Заставну побільше виводять для кріплення електроприводу. При відкриванні воріт на подвір’я вона буде розміщуватися на межі, яка звернена в бік двору, по висоті – на рівні горизонтальної перемички. При відкриванні назовні кріплення приводу буде з тієї ж сторони, що і петлі.

Стулки

Зазвичай виконують дві симетричні стулки, але часом одна може бути довшим або взагалі виконується одностулкова конструкція. Структура і матеріали можуть бути різними – кування, ґратчаста стулка, обшита профнастилом, сендвіч-панелями або деревом. З чого б не виконувалися стулки, необхідно забезпечити достатню жорсткість каркасу. При подальшій автоматизації кронштейни приводів кріплять до елементів рами (каркаса, допоміжним перемичках), але не до полотна, що також необхідно заздалегідь передбачити.

Наприклад, для воріт з профнастилу каркас оптимально виконувати з Т-профілю – спеціальної дворівневої труби. У цьому випадку досить зварити кути конструкції, додати поперечину і ребра жорсткості при необхідності. У отриманої стулки слід рівнем перевірити дотримання вертикалей і горизонталей, плюс довжини діагоналей повинні збігатися.

Якщо використовують звичайні профільні труби, то виконують зовнішній каркас, а потім по його внутрішньому периметру прихватками наварюють допоміжний (щоб раму не повело). Щілина між трубами обов’язково потрібно загерметизувати. Часу і сил піде більше, додадуться витрати на додаткові матеріали – герметик, кола болгарки для початкової зачистки труб від іржі, збільшене число електродів.

Монтаж

Одна стулка доповнюється притискною планкою. Приварюються навіси: одна половина до стулки, друга – до накладки на стовпі. Розміщення петель потрібно ретельно перевіряти, щоб ворота працювали легко і правильно.

Шви зачищаються, каркас ґрунтується і фарбується. Стулки можна обшити і навісити на петлі або ж спочатку встановити, а потім виконати обшивку. Обов’язково монтується упор на закривання, а також потрібні пара упорів на відкривання. Можна придбати готові елементи заводського виробництва або ж виконати їх з підручних засобів.

Оптимально відразу ж автоматизувати ворота. В іншому випадку необхідно урізати замок і передбачити фіксатори стулки в кінцевих положеннях, щоб протидіяти поривів вітру. Ворота готові до використання.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *