Як встановити фурнітуру на відкатні ворота

Всі елементи комплекту фурнітури мають своє місце в загальній структурі воріт консольного типу. Найголовнішими в ньому є роликові каретки і спрямовуюча балка. Вони утворюють так звану консоль, яка і забезпечує пересування стулки над проїздом без торкання. Каретки кріпляться на спеціально підготовленому місці (забетонованому швелері) так, щоб між ними була максимальна відстань. Напрямна приварюється до нижньої частини стулки. Верхні ролики утримують ворота в одній площині, а нижній і верхній уловлювач в закритому положенні. Заглушка не дає сміттю забитися в балку, а кінцевий ролик накочує стулку на нижню пастку.

Установка фурнітури для відкатних воріт

Спочатку встановлюється напрямна балка. Точніше збір каркаса воріт починається з приварювання балки до нижньої великої заготівлі. Це робиться не суцільним, а невеликими швами з кожного боку. При цьому дотримується шаховий порядок. Чому не можна приварювати суцільно? Все просто. Це призводить до деформації направляючого профілю, після чого каретки всередині нього не пересуваються як треба або ж взагалі не зможуть рухатися. Перед тим, як приступити до зварювальних робіт, всі металеві труби, в тому числі і спрямовуюча покриваються ґрунтовкою (всередині балку не можна ні покривати ґрунтовкою, ні фарбувати).

Після того, як каркас для воріт зібраний можна приступити до монтажу інших комплектуючих з набору фурнітури.

Починаємо з установки роликових кареток. Як було описано раніше їх кріплять до швелеру (заставної), який заздалегідь бетонують. Для цього спочатку викопують яму, яка буде по довжині як половина ширини проїзду (не менш). Глибина повинна бути не меншою, ніж глибина промерзання грунту в морозну погоду. На дно спочатку насипають суміш піску і щебеню, а потім встановлюють в рівень з поверхнею проїзду саму заставну, яку роблять з швелера і прутів в якості ніжок. Далі все заливається бетоном і залишається на застигання.

Між каретками має бути максимальна відстань. Є два варіанти кріплення роликових опор – безпосередньо приварюють самі опори до заставної або ж використовують спеціальні регулювальні пластини. Другий варіант зручніший, адже якщо виникне необхідність відрегулювати висоту (вирівняти каретки в разі, якщо швелер буде забетонований не в рівень), то це без проблем можна буде зробити за допомогою гайок на регулювальних пластинах. Просто до швелеру приварюються саме ці пластини, а самі каретки встановлюються на чотири болта на них і прикручуються гайками.

Після того, як каретки розміщені на своїх місцях їх заводять всередину направляючого профілю.

А далі переходять до монтажу верхніх роликів. Для цього спеціально приварюється нащільник до закладних, які виведені на стовпах. Якщо їх немає, а стовпи цегляні нащільники можна прикрутити на анкера. Зверху приварюється металева пластина від верхніх роликів, а самі ролики вкручуються потім. Відстань між ними можна відрегулювати під ширину полотна. Але при регулюванні потрібно залишати невелику відстань між роликами і стулкою.

Такий же нащільник приварюють на протилежній опорі. Він необхідний для кріплення уловлювачів. Верхній уловлювач кріпиться на рівні трохи нижче верхнього вільного кута стулки, а нижній так, щоб при накоченні на його нижню полицю ворота трохи підводиться.

Для накочування воріт на нижній уловлювач використовують кінцевий ролик. Його заводять всередину профілю і прикручують за допомогою болтів, гайок і пластини на ньому. В основному кінцевий ролик грає роль ще й заглушки, якщо на його кінці розміщується металевий відбійник.

Завершують монтаж фурнітури, вставивши в торець направляючої гумову заглушку. Для того, щоб вона там міцно сиділа і не випадала звідти виробник спеціально робить ту частину, яка знаходиться в профілі гофрованої. Також зараз є ще один варіант – сталева заглушка, яка кріпиться в середині балки таким же чином, як і кінцевій ролик.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *