Як вибрати автоматику для розпашних воріт

Розпашні ворота можна автоматизувати трьома типами приводів. В кожній групі є велика кількість різноманітних моделей, так що вибирати дійсно є з чого. Важливо зрозуміти, як підібрати підходящу техніку, яка буде працювати без збоїв і передчасного зносу. Актуальний також питання, як при цьому не переплачувати. Дійсно, навіть дорога автоматика найвідомішого бренду може стати розчаруванням, якщо буде працювати з перевантаженнями або підвищеною інтенсивністю. І нерідко недорогі, але продумані моделі, грамотно підібрані і встановлені, працювати можуть довго і бездоганно.

На що звертати увагу під час підбору автоматики на свої розпашні ворота

В першу чергу звертають увагу на характеристики самих приводів і доступну функціональність. І тут важливо не просто порівнювати технічну інформацію, а й адаптувати її до конкретної ситуації.

Кожен привід розрахований на роботу з певними навантаженнями. У технічних характеристиках пишуть обмеження стулки по вазі і довжині. Тут треба врахувати, що якщо є решітчаста і суцільна стулка однакових розмірів, то при гарній погоді зусилля для їх відкривання будуть однакові, але при вітрові глухі ворота перетворюються на подобу вітрила, і навантаження може збільшитися в рази. На кожен «квадрат» буде тиснути по 40-60 кг вітрового тиску (залежить від регіону). Але ж і інші погодні умови в різних країнах різняться кардинально. У нашій країні варто враховувати зростання маси при налипання снігу і льоду. Ще один момент: до максимумів наближатися не бажано, причому так як їх два, то вони обернено пропорційні — якщо один більше, інший стоїть зменшити. Загалом, запас треба рази в 2-4 забезпечити, дивлячись які реалії. З урахуванням непростого клімату і любові до великих воріт можна сказати, що потужність зайвою не буває.

Ще одним важливим обмеженням є інтенсивність. Цей показник говорить про призначення приводу. 30-40% характерні для побутової техніки, розрахованої на приватний сектор. Для жвавих проїздів на кшталт воріт компанії, двору багатоквартирного будинку і т.д. призначені промислові моделі з інтенсивністю 70-100%. Така техніка більш витривала, розрахована на велику кількість маневрів, але коштує набагато дорожче побутової. У зв’язку з цим промислові моделі на ворота звичайного будинку ставити не вигідно, а побутові приводи ні в якому разі не можна ставити на промислові об’єкти, оскільки їх ресурсу не вистачить на інтенсивну роботу.

По можливості треба оцінити виконання механізму. Конструкції з пластиковими деталями можуть бути доречні на невеликих ґратчастих воротах в країнах з м’яким кліматом. У нас рекомендується брати моделі з металевим редуктором, без економії на кількості і якості матеріалів. Надійний механізм, міцний корпус, продумана функціональність — запорука довгої роботи.

З лінійними приводами особливо важливо враховувати можливість установки згідно з рекомендованими монтажним параметрами. Деякі моделі сумісні тільки з вузькими стовпами, щоб віддалення до петель не перевищувало 5 см, інші можна ставити на середніх опорах. Помилки у виборі тут можуть зажадати перевішувати стулки ближче до краю або вирубувати ніші в самій опорі. Так що в деяких випадках краще відразу підібрати іншу автоматику, більш відповідну умовам.

Важливо оцінити функціональність. Зараз всі моделі не просто відкривають-закривають ворота, але і здатні за допомогою датчиків-фотоелементів забезпечувати безпеку, дозволяють використовувати різні пристрої управління, здатні працювати покроково або ж закривати ворота автоматично після заданої паузи. Слід купувати техніку, в якої є достатні функції для нормальної роботи, але при цьому плата була дуже проста у налаштуваннях.

І останнє. Звертайте увагу на наявність сервісного центру в країні, доступність запчастин, умови гарантії. Бажано з’ясовувати можливість самостійної установки і наявність детальних інструкцій.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *