Як правильно вибирати автоматику для воріт

Автоматичні ворота – відмінне рішення для любителів комфортного життя. З ними не потрібно виходити на вулицю з теплого салону авто, щоб відкрити стулку. Але щоб все працювало без проблем та ще й тривалий час необхідно правильно підібрати привід. Адже ніхто не хоче отримати товар, який зовсім не підходить або ж пропрацює всього рік-два. Так що давайте розберемо як же правильно підбирати автоматику для конкретних воріт виходячи з усіх нюансів.

Правила підбору

Насамперед необхідно розуміти яку вагу (максимально приблизну) мають або будуть мати ворота, а також як часто їх відкриватимуть-закривати.

Від ваги стулки залежить потужність приводу, який буде відкривати ворота. Виробник вказує даний параметр в технічному описі до кожної моделі. Але дане значення не варто розуміти буквально, оскільки там вказана вага воріт з урахуванням всіх доважків і можливих навантажень, тобто максимально можливе значення. Тому фахівці рекомендують купувати автоматику з запасом по потужності. Наприклад, на ворота вагою 200 кг варто встановлювати автоматику, розраховану на вагу до 500 кг. Таким чином стулка обов’язково відкриється в будь-якій ситуації: налипнув сніг або бруд, стулка примерзла і т. п. ситуації.

Що стосується частоти відкривання, то від неї залежить який тип приводу необхідно купувати – промисловий або побутовий. Цей параметр вказується як показник інтенсивності і вимірюється у відсотках. Так, побутові моделі мають показник інтенсивності до 50%, а промислові – понад 70%. Якщо ворота відкриваються дуже часто (проїзд парковки або багатоквартирного будинку) купувати потрібно промислову автоматику, а якщо всього пару раз за годину – побутову.

Важливим є і «наповнення» приводу. Багато виробників стали використовувати при виготовленні більш дешеві матеріали, такі як пластик і порошкові метали. Пластик не тільки дешевше металу, він ще і дуже легкий в обробці. Так за один і той же час пластикових деталей виготовляється десяток, а металевих всього пару штук. Але варто зазначити, що даний матеріал погано переносить перепади температури, які дуже часто зустрічаються в умовах українського клімату. До того ж зуби на пластикових шестернях під впливом тяжкості воріт дуже швидко злизуються. Тому то фахівці і рекомендують купувати тільки приводи з металевими деталями.

Рекомендації

Також є рекомендації по вибору.

Перша рекомендація стосується типу кінцевих вимикачів. Їх є два – механічні і магнітні. Перші дешевше других, але працюють не завжди добре. Особливо проблеми виникають взимку. На рейку налипає сніговий покрив і на нього спрацьовують вимикачі. Також на морозі пружинка і мікровимикачі примерзають. Володарі механічних кінцевиків всю зиму тим і займаються, що відчищають сніг з рейки і відігрівають пружинку феном. Магнітні кінцеві вимикачі такої проблеми не мають. Геркон спрацьовує навіть якщо магніти або привід повністю в снігу.

Друга рекомендація стосується плати управління. Вона в автоматиці відкатних воріт знаходиться під кришкою приводу. Може розташовуватися там або горизонтально або вертикально. При горизонтальному розміщенні до плати простіше підключати всі дроти і робити налаштування. Але є один нюанс – так на ній накопичується пил, а також конденсат, що призводить до поломки (плата коротить і доріжки вигорають). При вертикальному розміщенні такої проблеми практично не виникає. А для полегшення підключення деякі виробники роблять так, що плату можна зняти з кронштейнів, покласти горизонтально, зробити усі підключення і налаштування, а потім повернути все в початковий стан. Також плата повинна володіти всіма необхідними функціями, але при цьому бути простою в налаштуваннях.

І остання рекомендація стосується зубчастої рейки. Її виробляють або з металу, або з нейлону. Перший варіант більш надійний і довговічний.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *