Зі зростанням популярності відкатної конструкції воріт з’явилася необхідність робити їх більш комфортними. Тому розробили консольні відкатні ворота. Вони мають на увазі пересування стулки над проїздом так, що вона його не торкається. Це досягається тандемом двох роликових опор і консольної балки, які йдуть в спеціальному комплекті, який називають фурнітурою для відкатних воріт.

З чого складається комплект фурнітури

Без фурнітури для відкатних воріт ніяк не обійтися при виготовленні таких воріт. Крім двох роликових опор і спрямовуючої (консольної) балки в цьому комплекті є ще й такі комплектуючі:

·   Верхній уловлювач;

·   Нижній уловлювач;

·   Заглушка для торців консолі;

·   Кінцевий ролик;

·   Підтримуюча пластина з роликами.

Кожен з цих елементів займає своє почесне місце в загальній конструкції воріт.

Роликові опори (каретки) розміщуються збоку від самого проїзду. Для їх монтажу спеціально бетонують заставну, яку можна зробити з швелера і арматури. Для полегшення установки кареток можна використовувати регулювальні пластини. Вони не включаються в комплект, але продаються у вільному доступі. На опорах можуть бути ролики з металу або з пластика. Також використовуються різні підшипники, точніше різною вантажопідйомності.

Консольна балка (напрямна) виготовляється з металу і має специфічну форму. Товщина металу при цьому може бути різною. Так для легких воріт її виготовляють зі сталі товщиною від 3 мм, а для важких – від 4 мм.

Верхній і нижній уловлювач підтримують край стулки, який вільно ширяє над поверхнею при повному її закриття. Таким чином якщо раптом буде сильний вітер, то ворота не будуть тріпатися з боку в бік. Адже це може спричинити за собою наслідки у вигляді розігнутої направляючої, зламаних роликових опор або пошкодженням перехожого.

Кінцевий ролик допомагає воротам, а точніше їх нижньому кутку наїхати на полицю нижнього уловлювача. Його конструкція дозволяє прикрутити кінцевий ролик до направляючої, але для цього спочатку потрібно завести його всередину. На кінцевому ролику є спеціальна пластинка, яка піджимається до полиць профілю за допомогою болтів.

Підтримуюча пластина розміщується на нащільнику і гарантує, що стулка буде рухатися по одній прямій і не завалиться набік. Ця пластина зроблена з металу, а самі ролики на ній можуть бути або з пластика, або ж прогумовані. Кількість роликів залежить від ваги воріт, на які вони розраховані. Так, для легких воріт на пластині розміщуються два ролика, а для важких – чотири. Вони вкручуються в спеціальні отвори на пластині, які мають овальну форму. Вона дозволяє регулювати відстань між роликами, щоб підлаштувати під будь-яку ширину полотна воріт.

Заглушка закриває бічну частину направляючого профілю і таким чином не дає забитися всередину різного роду сміття. Вона виготовляється або з гуми, а частина, яка поміщається всередину профілю робиться рифленою або зі сталі (тоді заглушка закріплюється таким же чином, як і кінцевий ролик).

Залежно від того, яку конструкцію має кінцевий ролик в комплекті можуть бути і дві заглушки.

Типи комплектів

Всі комплекти умовно поділяють на дві категорії – мала і велика фурнітура. Виходячи з самих назв зрозуміло, що перша використовується для відносно легких воріт (до 500 кг), а друга – для важких. Вони відрізняються основними характеристиками і використовуваними матеріалами. Так роликові каретки і напрямні з великого комплекту фурнітури за розмірами дещо більші, ніж такі ж елементи з малого комплекту. Також відрізняється товщина метал, який використовується для виготовлення всіх металевих комплектуючих. А ще кількістю роликів на підтримуючої пластині. Ну і вантажопідйомністю підшипників, які використовуються в роликових каретках.