Автоматика для відкатних воріт – невід’ємний атрибут кожного двору, власники якого дуже люблять комфортно жити. Адже якщо встановити її на ворота, то вже не доведеться відкривати і закривати їх вручну. За вас це зробить автоматика. Особливо це добре відчутно, коли на вулиці йде сніг або дощ, або ж просто дубарь. Маючи автоматичні ворота все, що вам потрібно зробити, щоб відкрити їх — просто натиснути кнопку пульта або зателефонувати на GSM-модуль.

Комплект для автоматизації відкатних воріт

Щоб зробити відкриття/закриття ваших воріт автоматичним необхідно придбати спеціальний комплект, який складається з наступних елементів:

1.   Електродвигун (привід), в який вбудований блок управління, приймач і частина системи кінцевих вимикачів;

2.   Кінцеві вимикачі;

3.   Пульти або інший пристрій, за допомогою якого буде здійснюватися управління автоматичною системою;

4.   Певна кількість зубчастий рейок, які поставляються метровими відрізками (скільки буде рейок в комплекті залежить від ширини отвору, але беруть з запасом в 1 м).

Розберемо, що ж із себе представляє кожен з цих елементів.

Електропривод

Даний елемент є найважливішим у всій автоматичній системі. Без нього ворота не будуть відкриватися з пульта. Привід встановлюють збоку від проїзду, в основному між роликовими каретками. Для його монтажу в комплекті йде монтажна основа і кріплення. Але щоб встановити надійно необхідно підготувати майданчик. Для цього наварюють дві профільні труби. Далі на них приварюють основу, а вже на неї прикручують сам привід.

Під кришкою електроприводу знаходиться мотор, плата управління з приймачем, а також частина системи кінцевих вимикачів.

Всі деталі мотор-редуктора повинні бути якісні і не можуть бути з пластику. Це не надійний матеріал. Якщо для кухонної техніки пластикові шестерні ще допустимі, то для приводів, які будуть пересувати важку стулку звичайно ж ні. Металеві деталі куди надійніші і довговічніші.

Також важливий блок управління. Він представлений у вигляді плати управління, яка розміщена під кришкою приводу і додатково захищена окремим коробом з пластика. Плата може бути розміщена горизонтально і вертикально. До неї підключаються всі дроти від пристроїв, які використовуються в автоматичній системі, а також дріт живлення від мережі 220В. Також на платі вбудований приймач для прийому сигналів від пульта. За допомогою резисторів, dip-перемикачів і кнопок можна задати всі необхідні налаштування.

Ну і що стосується частини від системи кінцевих вимикачів. Залежно від їх типу в приводі можуть бути вбудовані або пружинка з мікровимикачами (механічні кінцевики) або ж геркони (магнітні кінцевики).

Кінцеві вимикачі

Дана система використовується для того, щоб привід розумів, коли ворота повністю відкриті або закриті. Як уже було згадано вище в автоматичній системі для воріт можуть використовуватися або механічні або магнітні кінцевики. Вони відрізняються за ціною (магнітні дорожче) і за способом подачі команди на зупинку. Механічна система складається з двох лапок, які кріплять в крайніх точках на рейці і двох мікрокнопок, на які натискає пружинка, яку відгинає одна з лапок. Магнітна ж система складається з двох магнітів, які також розміщуються по краях рейки і герконів, поміщених в спеціальний короб і спрацьовують від магнітного поля. Обидві системи гарні, але друга більш надійна, оскільки працює в будь-яку погоду (на відміну від механічної).

Пристрої управління

Комплекти оснащуються в основному пультами, які працюють дистанційно. Для їх програмування на платі управління є спеціальна кнопка.

Також може використовуватися GSM-модуль (управляти приводом з мобільного телефону), кнопки для поста охорони і т.п. пристрою.

Зубчата рейка

Рейка приварюється до нижньої частини стулки. Вона поставляється відрізками довжиною 1 м. Матеріал – сталь або нейлон. Кількість рейок в комплекті залежить від ширини проїзду, але брати потрібно з запасом, щоб можна було дотягнутися до зовнішньої шестерні приводу. Модуль зубів рейки і шестерні повинен збігатися.